Jízda ELKO EP pokračuje. Nově otevře pobočku v Británii
Na začátku letošního roku otevřelo ELKO EP svou čtrnáctou světovou pobočku. Tentokrát ve Spojeném království – tedy v zemi, kde se produkty ELKO EP běžně prodávají, ale především jako relé v OEM licencí (ELKO EP je evropským leaderem v oblasti multifunkčních relé, které dodává značkám jako Schneider Electric, Eaton, Tyco nebo Iskra). Tentokrát zkusí ELKO EP a iNELS uspět pod svojí vlastní hlavičkou.
Nově vznikající pobočka bude sídlit v Benfleetu nedaleko Londýna a povede ji Graham Lockhart, který už v minulosti se společností spolupracoval. „Už před třinácti lety jsem objevil produkty ELKO EP. Tehdy jsem také navázal kontakt s Jiřím Konečným a pomáhal mu s první distribucí. Poté se naše cesty rozdělily, moje kariéra se odvíjela jiným směrem. Ale vývoj společnosti jsem nadále sledoval a musím říct, že mě v poslední době opravdu mile překvapilo, jak se firma mění a jak její portfolio roste,“ říká Graham Lockhart, který se chce zaměřit zejména načasovače, ochranné reléa napájecí zdroje.
„Naším cílem bude vzdělávat britský trh a představovat jim konkurenční výhody ELKO EP oproti jiným výrobcům. Zejména inovativnost a spolehlivost, které jdou v tomhle případě ruku v ruce,“ doplňuje Graham Lockhart.
Od relé by postupně chtěla britská pobočka přejít i k dalším segmentům v rámci portfolia značek ELKO EP a iNELS. „Chceme se nejprve etablovat, přesvědčit individuální zákazníky i firmy o tom, že české produkty skutečně snesou ta nejpřísnější měřítka a patří mezi vůbec to nejlepší, co je v Evropě k mání. Potom bychom rádi přešli i k instalacím na míru, na což si Britové potrpí,“ dodává Graham Lockhart.
Británie? O pár let dopředu
To je samozřejmě pro českou značku mimořádná výzva – protože v oblasti nasazování technologií do každodenního života bývá Spojené království neustále o pár let před Českou republikou. „Všichni vědí, že Spojené státy americké a Velká Británie jsou země, v nichž se inovace a nové technologie objevují nejdříve. Teprve odtud se obvykle šíří směrem do západní a střední Evropy. Typicky to platí například pro oblast internetu věcí, která je v Británii poměrně běžnou součástí každodenního života v domácnostech i kancelářích a u nás se teprve hlásí o větší pozornost. Na druhou stranu, už nejednou jsme dokázali, že se naše produkty dokážou prosadit i v těžké konkurenci těch nejrozvinutějších zemí světa,“ říká Jiří Konečný, majitel a zakladatel společnosti ELKO EP, jež patří mezi významné české exportéry.
„Šanci uspět v Británii beru také jako hozenou rukavici pro náš vývoj. Nesmíme ustat v inovacích, protože jinak na podobných trzích nebudeme mít šanci,“ uzavírá Jiří Konečný.